STR-L451
Buy with confidence from Brilltron.com
STR-L451 is warrantied and traceable.| Part Number | STR-L451 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken Electric Co., Ltd. |
| Description | IC QUASI RES AC/DC CONV 10SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | General CatalogSTR-L451,L472 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 35V (Max) |
| Voltage - Breakdown | 650V |
| Topology | Flyback |
| Supplier Device Package | STA-10L |
| Series | STR-L400 |
| Power (Watts) | 74W |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 10-SIP, 8 Leads |
| Output Isolation | Isolated |
| Other Names | STR-L451 DK |
| Operating Temperature | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Frequency - Switching | - |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Load, Over Temperature |
| Duty Cycle | - |
| Detailed Description | Converter Offline Flyback Topology STA-10L |
| Control Features | - |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply STR-L451, use the request quote form to request STR-L451 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STR-L451.The price and lead time for STR-L451 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# STR-L451.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Sanken Electric Co., Ltd. STR-L451
- STR-L451 data sheet
- STR-L451 datasheet
- STR-L451 pdf datasheet
- Download STR-L451 datasheet
- STR-L451 image
- STR-L451 part
- Sanken Electric Co., Ltd. STR-L451
- Sanken STR-L451
- Sanken electric STR-L451
- Sanken Electric Co., Ltd. STR-L451

