SMP1302-040LF
| Part Number | SMP1302-040LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | DIODE RF PIN 200V 250MW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 200V |
| Supplier Device Package | SOD-882 |
| Series | - |
| Resistance @ If, F | 1.5 Ohm @ 100mA, 100MHz |
| Power Dissipation (Max) | 250mW |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | SOD-882 |
| Other Names | 863-1673-1 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | PIN - Single |
| Detailed Description | RF Diode PIN - Single 200V 250mW SOD-882 |
| Capacitance @ Vr, F | 0.3pF @ 30V, 1MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SMP1302-040LF, use the request quote form to request SMP1302-040LF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMP1302-040LF.The price and lead time for SMP1302-040LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMP1302-040LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Skyworks Solutions, Inc. SMP1302-040LF
- SMP1302-040LF data sheet
- SMP1302-040LF datasheet
- SMP1302-040LF pdf datasheet
- Download SMP1302-040LF datasheet
- SMP1302-040LF image
- SMP1302-040LF part
- Skyworks Solutions, Inc. SMP1302-040LF
- Skyworks Solutions Inc. SMP1302-040LF


