SMP1307-027LF
| Part Number | SMP1307-027LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | DIODE PIN 200V 250MW SOT-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | Wireless Infrastructure SolutionsSMP1307 Series |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 200V |
| Supplier Device Package | SOT-5 |
| Series | - |
| Resistance @ If, F | 3 Ohm @ 100mA, 100MHz |
| Power Dissipation (Max) | 250mW |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | SOT-5 |
| Other Names | 863-1091-1 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | PIN - 2 Pair CA + CC |
| Detailed Description | RF Diode PIN - 2 Pair CA + CC 200V 250mW SOT-5 |
| Capacitance @ Vr, F | 0.3pF @ 30V, 1MHz |
| Base Part Number | SMP1307-027 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SMP1307-027LF, use the request quote form to request SMP1307-027LF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMP1307-027LF.The price and lead time for SMP1307-027LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMP1307-027LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Skyworks Solutions, Inc. SMP1307-027LF
- SMP1307-027LF data sheet
- SMP1307-027LF datasheet
- SMP1307-027LF pdf datasheet
- Download SMP1307-027LF datasheet
- SMP1307-027LF image
- SMP1307-027LF part
- Skyworks Solutions, Inc. SMP1307-027LF
- Skyworks Solutions Inc. SMP1307-027LF


