SMP1331-079LF
| Part Number | SMP1331-079LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | SC79 N-TYPE SINGLE LEAD FREE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SMP1331 Series |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 200V |
| Supplier Device Package | SC-79 |
| Series | - |
| Resistance @ If, F | 500 mOhm @ 100mA, 100MHz |
| Power Dissipation (Max) | 250mW |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Other Names | 863-1785-1 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | PIN - Single |
| Detailed Description | RF Diode PIN - Single 200V 250mW SC-79 |
| Capacitance @ Vr, F | 0.35pF @ 30V, 1MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SMP1331-079LF, use the request quote form to request SMP1331-079LF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMP1331-079LF.The price and lead time for SMP1331-079LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMP1331-079LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Skyworks Solutions, Inc. SMP1331-079LF
- SMP1331-079LF data sheet
- SMP1331-079LF datasheet
- SMP1331-079LF pdf datasheet
- Download SMP1331-079LF datasheet
- SMP1331-079LF image
- SMP1331-079LF part
- Skyworks Solutions, Inc. SMP1331-079LF
- Skyworks Solutions Inc. SMP1331-079LF


