SMS7621-005LF
Buy with confidence from Brilltron.com
SMS7621-005LF is warrantied and traceable.| Part Number | SMS7621-005LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | DIODE SCHOTTKY MIXER 2V SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | Surface Mount Mixer and Detector Schottky DiodesWireless Infrastructure Solutions |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 2V |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Series | - |
| Resistance @ If, F | - |
| Power Dissipation (Max) | 75mW |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names | 863-1118-2 SMS7621005LF |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | Schottky - 1 Pair Series Connection |
| Detailed Description | RF Diode Schottky - 1 Pair Series Connection 2V 50mA 75mW SOT-23-3 |
| Current - Max | 50mA |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Base Part Number | SMS7621-005 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SMS7621-005LF, use the request quote form to request SMS7621-005LF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMS7621-005LF.The price and lead time for SMS7621-005LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMS7621-005LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Skyworks Solutions, Inc. SMS7621-005LF
- SMS7621-005LF data sheet
- SMS7621-005LF datasheet
- SMS7621-005LF pdf datasheet
- Download SMS7621-005LF datasheet
- SMS7621-005LF image
- SMS7621-005LF part
- Skyworks Solutions, Inc. SMS7621-005LF
- Skyworks Solutions Inc. SMS7621-005LF


