SMAJ33AHM2G
| Part Number | SMAJ33AHM2G |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | TVS DIODE 33V 53.3V DO214AC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SMAJ5.0(A) - SMAJ188(A) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 33V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 53.3V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 36.7V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Type | Zener |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Series | Automotive, AEC-Q101, SMAJ |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 7.5A |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Applications | Automotive |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SMAJ33AHM2G, use the request quote form to request SMAJ33AHM2G pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMAJ33AHM2G.The price and lead time for SMAJ33AHM2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMAJ33AHM2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TSC (Taiwan Semiconductor) SMAJ33AHM2G
- SMAJ33AHM2G data sheet
- SMAJ33AHM2G datasheet
- SMAJ33AHM2G pdf datasheet
- Download SMAJ33AHM2G datasheet
- SMAJ33AHM2G image
- SMAJ33AHM2G part
- TSC (Taiwan Semiconductor) SMAJ33AHM2G
- Taiwan Semiconductor SMAJ33AHM2G


