SMBJ12CAHR5G
| Part Number | SMBJ12CAHR5G |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | TVS DIODE 12V 19.9V DO214AA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SMBJ5.0(A) - SMBJ170(A) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 12V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 19.9V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 13.3V |
| Type | Zener |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Series | Automotive, AEC-Q101, SMBJ |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 31A |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Applications | Automotive |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SMBJ12CAHR5G, use the request quote form to request SMBJ12CAHR5G pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMBJ12CAHR5G.The price and lead time for SMBJ12CAHR5G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMBJ12CAHR5G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TSC (Taiwan Semiconductor) SMBJ12CAHR5G
- SMBJ12CAHR5G data sheet
- SMBJ12CAHR5G datasheet
- SMBJ12CAHR5G pdf datasheet
- Download SMBJ12CAHR5G datasheet
- SMBJ12CAHR5G image
- SMBJ12CAHR5G part
- TSC (Taiwan Semiconductor) SMBJ12CAHR5G
- Taiwan Semiconductor SMBJ12CAHR5G

