SMBJ15AHM4G
| Part Number | SMBJ15AHM4G |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | TVS DIODE 15V 24.4V DO214AA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SMBJ5.0(A) - SMBJ170(A) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 15V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 24.4V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 16.7V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Type | Zener |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Series | Automotive, AEC-Q101, SMBJ |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 25.1A |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Applications | Automotive |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SMBJ15AHM4G, use the request quote form to request SMBJ15AHM4G pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMBJ15AHM4G.The price and lead time for SMBJ15AHM4G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMBJ15AHM4G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TSC (Taiwan Semiconductor) SMBJ15AHM4G
- SMBJ15AHM4G data sheet
- SMBJ15AHM4G datasheet
- SMBJ15AHM4G pdf datasheet
- Download SMBJ15AHM4G datasheet
- SMBJ15AHM4G image
- SMBJ15AHM4G part
- TSC (Taiwan Semiconductor) SMBJ15AHM4G
- Taiwan Semiconductor SMBJ15AHM4G

