VS-MBRS130LTRPBF
| Part Number | VS-MBRS130LTRPBF |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay / Semiconductor - Diodes Division |
| Description | DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MBRS130LTRPBF |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1A |
| Voltage - Breakdown | SMB |
| Series | - |
| RoHS Status | Digi-Reel® |
| Reverse Recovery Time (trr) | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Resistance @ If, F | - |
| Polarization | DO-214AA, SMB |
| Other Names | MBRS130LTRPBFDKR MBRS130LTRPBFDKR-ND VS-MBRS130LTRPBFDKR |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number | VS-MBRS130LTRPBF |
| Expanded Description | Diode Schottky 30V 1A Surface Mount SMB |
| Diode Configuration | 1mA @ 30V |
| Description | DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 420mV @ 1A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30V |
| Capacitance @ Vr, F | -55°C ~ 125°C |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply VS-MBRS130LTRPBF, use the request quote form to request VS-MBRS130LTRPBF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VS-MBRS130LTRPBF.The price and lead time for VS-MBRS130LTRPBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VS-MBRS130LTRPBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Vishay / Semiconductor - Diodes Division VS-MBRS130LTRPBF
- VS-MBRS130LTRPBF data sheet
- VS-MBRS130LTRPBF datasheet
- VS-MBRS130LTRPBF pdf datasheet
- Download VS-MBRS130LTRPBF datasheet
- VS-MBRS130LTRPBF image
- VS-MBRS130LTRPBF part
- Vishay / Semiconductor - Diodes Division VS-MBRS130LTRPBF
