XC2C64A-7VQG100C
| Part Number | XC2C64A-7VQG100C |
|---|---|
| Manufacturer | Xilinx |
| Description | IC CPLD 64MC 6.7NS 100VQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | CoolRunner-II CPLD FamilyXC2C64A Datasheet |
| Voltage Supply - Internal | 1.7 V ~ 1.9 V |
| Supplier Device Package | 100-VQFP (14x14) |
| Series | CoolRunner II |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 100-TQFP |
| Other Names | 122-1409 XC2C64A7VQG100C |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Macrocells | 64 |
| Number of Logic Elements/Blocks | 4 |
| Number of I/O | 64 |
| Number of Gates | 1500 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Delay Time tpd(1) Max | 6.7ns |
| Base Part Number | XC2C64A |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply XC2C64A-7VQG100C, use the request quote form to request XC2C64A-7VQG100C pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XC2C64A-7VQG100C.The price and lead time for XC2C64A-7VQG100C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XC2C64A-7VQG100C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Xilinx XC2C64A-7VQG100C
- XC2C64A-7VQG100C data sheet
- XC2C64A-7VQG100C datasheet
- XC2C64A-7VQG100C pdf datasheet
- Download XC2C64A-7VQG100C datasheet
- XC2C64A-7VQG100C image
- XC2C64A-7VQG100C part
- Xilinx XC2C64A-7VQG100C
- Xilinx Inc. XC2C64A-7VQG100C

