AD9910BSVZ-REEL
| Part Number | AD9910BSVZ-REEL |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC DDS 1GSPS 14BIT PAR 100TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | AD9910 |
| Voltage - Supply | 1.8V, 3.3V |
| Tuning Word Width (Bits) | 32 b |
| Supplier Device Package | 100-TQFP-EP (14x14) |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 14 b |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 100-TQFP Exposed Pad |
| Other Names | AD9910BSVZ-REEL-ND AD9910BSVZ-REELTR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Master fclk | 1GHz |
| Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Direct Digital Synthesis IC 14 b 1GHz 32 b Tuning 100-TQFP-EP (14x14) |
| Base Part Number | AD9910 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply AD9910BSVZ-REEL, use the request quote form to request AD9910BSVZ-REEL pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AD9910BSVZ-REEL.The price and lead time for AD9910BSVZ-REEL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AD9910BSVZ-REEL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD9910BSVZ-REEL
- AD9910BSVZ-REEL data sheet
- AD9910BSVZ-REEL datasheet
- AD9910BSVZ-REEL pdf datasheet
- Download AD9910BSVZ-REEL datasheet
- AD9910BSVZ-REEL image
- AD9910BSVZ-REEL part
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD9910BSVZ-REEL
- AD AD9910BSVZ-REEL
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD9910BSVZ-REEL
- Analog Devices Inc. AD9910BSVZ-REEL
- Analog Devices, Inc. AD9910BSVZ-REEL


