AD9910BSVZ
| Part Number | AD9910BSVZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC DDS 1GSPS 14BIT PAR 100TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | AD9910 |
| Voltage - Supply | 1.8V, 3.3V |
| Tuning Word Width (Bits) | 32 b |
| Supplier Device Package | 100-TQFP-EP (14x14) |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 14 b |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 100-TQFP Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Master fclk | 1GHz |
| Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Direct Digital Synthesis IC 14 b 1GHz 32 b Tuning 100-TQFP-EP (14x14) |
| Base Part Number | AD9910 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply AD9910BSVZ, use the request quote form to request AD9910BSVZ pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AD9910BSVZ.The price and lead time for AD9910BSVZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AD9910BSVZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD9910BSVZ
- AD9910BSVZ data sheet
- AD9910BSVZ datasheet
- AD9910BSVZ pdf datasheet
- Download AD9910BSVZ datasheet
- AD9910BSVZ image
- AD9910BSVZ part
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD9910BSVZ
- AD AD9910BSVZ
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD9910BSVZ
- Analog Devices Inc. AD9910BSVZ
- Analog Devices, Inc. AD9910BSVZ


