ADG659YCPZ-REEL7
Buy with confidence from Brilltron.com
ADG659YCPZ-REEL7 is warrantied and traceable.| Part Number | ADG659YCPZ-REEL7 |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MULTIPLEXER 4:1 16LFCSP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | ADG658,59 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2 V ~ 12 V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±2 V ~ 6 V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 115ns, 45ns |
| Switch Circuit | SP4T |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP-VQ (4x4) |
| Series | - |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad, CSP |
| Other Names | ADG659YCPZ-REEL7DKR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 75 Ohm |
| Number of Circuits | 2 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 4:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | 2 Circuit IC Switch 4:1 75 Ohm 16-LFCSP-VQ (4x4) |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 200pA |
| Crosstalk | -90dB @ 1MHz |
| Charge Injection | 2pC |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 1.3 Ohm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 4pF, 12pF |
| Base Part Number | ADG659 |
| -3db Bandwidth | 400MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ADG659YCPZ-REEL7, use the request quote form to request ADG659YCPZ-REEL7 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADG659YCPZ-REEL7.The price and lead time for ADG659YCPZ-REEL7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADG659YCPZ-REEL7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG659YCPZ-REEL7
- ADG659YCPZ-REEL7 data sheet
- ADG659YCPZ-REEL7 datasheet
- ADG659YCPZ-REEL7 pdf datasheet
- Download ADG659YCPZ-REEL7 datasheet
- ADG659YCPZ-REEL7 image
- ADG659YCPZ-REEL7 part
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG659YCPZ-REEL7
- AD ADG659YCPZ-REEL7
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG659YCPZ-REEL7
- Analog Devices Inc. ADG659YCPZ-REEL7
- Analog Devices, Inc. ADG659YCPZ-REEL7


