ADG659YRQZ
Buy with confidence from Brilltron.com
ADG659YRQZ is warrantied and traceable.| Part Number | ADG659YRQZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16QSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | ADG658,59 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2 V ~ 12 V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±2 V ~ 6 V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 115ns, 45ns |
| Switch Circuit | SP4T |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 75 Ohm |
| Number of Circuits | 2 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 4:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | 2 Circuit IC Switch 4:1 75 Ohm 16-QSOP |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 200pA |
| Crosstalk | -90dB @ 1MHz |
| Charge Injection | 2pC |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 1.3 Ohm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 4pF, 12pF |
| Base Part Number | ADG659 |
| -3db Bandwidth | 400MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ADG659YRQZ, use the request quote form to request ADG659YRQZ pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADG659YRQZ.The price and lead time for ADG659YRQZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADG659YRQZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG659YRQZ
- ADG659YRQZ data sheet
- ADG659YRQZ datasheet
- ADG659YRQZ pdf datasheet
- Download ADG659YRQZ datasheet
- ADG659YRQZ image
- ADG659YRQZ part
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG659YRQZ
- AD ADG659YRQZ
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG659YRQZ
- Analog Devices Inc. ADG659YRQZ
- Analog Devices, Inc. ADG659YRQZ


