MPSA06RLG
Buy with confidence from Brilltron.com
MPSA06RLG is warrantied and traceable.| Part Number | MPSA06RLG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | TRANS NPN 80V 0.5A TO-92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MPSA05(06,55,56) |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 80V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 10mA, 100mA |
| Transistor Type | NPN |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Series | - |
| Power - Max | 625mW |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN 80V 500mA 100MHz 625mW Through Hole TO-92-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 100mA, 1V |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA |
| Base Part Number | MPSA06 |
Operation Guide
We can supply MPSA06RLG, use the request quote form to request MPSA06RLG pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPSA06RLG.The price and lead time for MPSA06RLG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MPSA06RLG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MPSA06RLG
- MPSA06RLG data sheet
- MPSA06RLG datasheet
- MPSA06RLG pdf datasheet
- Download MPSA06RLG datasheet
- MPSA06RLG image
- MPSA06RLG part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MPSA06RLG
- ON Semiconductor MPSA06RLG
- Aptina / ON Semiconductor MPSA06RLG
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor MPSA06RLG
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor MPSA06RLG
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor MPSA06RLG

