MPSA06,126
Buy with confidence from Brilltron.com
MPSA06,126 is warrantied and traceable.| Part Number | MPSA06,126 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | TRANS NPN 80V 0.5A SOT54 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MPSA06 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 80V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 10mA, 100mA |
| Transistor Type | NPN |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Series | - |
| Power - Max | 625mW |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) |
| Other Names | 933498980126 MPSA06 AMO MPSA06 AMO-ND |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN 80V 500mA 100MHz 625mW Through Hole TO-92-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 100mA, 1V |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA |
| Base Part Number | MPSA06 |
Operation Guide
We can supply MPSA06,126, use the request quote form to request MPSA06,126 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPSA06,126.The price and lead time for MPSA06,126 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MPSA06,126.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale MPSA06,126
- MPSA06,126 data sheet
- MPSA06,126 datasheet
- MPSA06,126 pdf datasheet
- Download MPSA06,126 datasheet
- MPSA06,126 image
- MPSA06,126 part
- NXP Semiconductors / Freescale MPSA06,126
- NXP Semiconductors MPSA06,126
- Freescale MPSA06,126
- Freescale Semiconductor - NXP MPSA06,126
- NXP USA Inc. MPSA06,126

