0312010.H
| Part Number | 0312010.H |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | 312, 318 Series |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) |
| Series | 312 |
| Response Time | Fast |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
| Other Names | 0312010 0312010. 0312010.M 0312010H 312 010 312 010(BULK) 312010(BULK) F127 H312010 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Holder |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| Melting I²t | 298 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| DC Cold Resistance | 0.00925 Ohms |
| Current Rating | 10A |
| Color | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Approvals | CSA, UL |
Operation Guide
We can supply 0312010.H, use the request quote form to request 0312010.H pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0312010.H.The price and lead time for 0312010.H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0312010.H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse 0312010.H
- 0312010.H data sheet
- 0312010.H datasheet
- 0312010.H pdf datasheet
- Download 0312010.H datasheet
- 0312010.H image
- 0312010.H part
- Hamlin / Littelfuse 0312010.H
- Littelfuse Inc. 0312010.H
- Littelfuse 0312010.H
- Teccor / Littelfuse 0312010.H
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte 0312010.H
- Wickmann / Littelfuse 0312010.H
