IXKC23N60C5
Buy with confidence from Brilltron.com
IXKC23N60C5 is warrantied and traceable.| Part Number | IXKC23N60C5 |
|---|---|
| Manufacturer | IXYS Corporation |
| Description | MOSFET N-CH 600V 23A ISOPLUS220 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | IXKC23N60C5 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.9V @ 1.2mA |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package | ISOPLUS220™ |
| Series | CoolMOS™ |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 100 mOhm @ 18A, 10V |
| Power Dissipation (Max) | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | ISOPLUS220™ |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 2800pF @ 100V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 80nC @ 10V |
| FET Type | N-Channel |
| FET Feature | Super Junction |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600V |
| Detailed Description | N-Channel 600V 23A (Tc) Through Hole ISOPLUS220™ |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 23A (Tc) |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply IXKC23N60C5, use the request quote form to request IXKC23N60C5 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IXKC23N60C5.The price and lead time for IXKC23N60C5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IXKC23N60C5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- IXYS Corporation IXKC23N60C5
- IXKC23N60C5 data sheet
- IXKC23N60C5 datasheet
- IXKC23N60C5 pdf datasheet
- Download IXKC23N60C5 datasheet
- IXKC23N60C5 image
- IXKC23N60C5 part
- IXYS Corporation IXKC23N60C5
- IXYS IXKC23N60C5

