ADS4129IRGZR
Buy with confidence from Brilltron.com
ADS4129IRGZR is warrantied and traceable.| Part Number | ADS4129IRGZR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC ADC 12BIT SRL 250MSPS 48VQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Digital | 1.7 V ~ 1.9 V |
| Voltage - Supply, Analog | 1.7 V ~ 1.9 V |
| Supplier Device Package | 48-VQFN (7x7) |
| Series | - |
| Sampling Rate (Per Second) | 250M |
| Reference Type | Internal |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits | 12 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type | Differential |
| Features | - |
| Detailed Description | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 48-VQFN (7x7) |
| Data Interface | LVDS - Parallel, Parallel |
| Configuration | S/H-ADC |
| Base Part Number | ADS4129 |
| Architecture | Pipelined |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ADS4129IRGZR, use the request quote form to request ADS4129IRGZR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADS4129IRGZR.The price and lead time for ADS4129IRGZR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADS4129IRGZR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADS4129IRGZR
- ADS4129IRGZR data sheet
- ADS4129IRGZR datasheet
- ADS4129IRGZR pdf datasheet
- Download ADS4129IRGZR datasheet
- ADS4129IRGZR image
- ADS4129IRGZR part

