ADS4146IRGZT
Buy with confidence from Brilltron.com
ADS4146IRGZT is warrantied and traceable.| Part Number | ADS4146IRGZT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC ADC 14B SRL 160MSPS LP 48VQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Digital | 1.7 V ~ 1.9 V |
| Voltage - Supply, Analog | 1.7 V ~ 1.9 V |
| Supplier Device Package | 48-VQFN (7x7) |
| Series | - |
| Sampling Rate (Per Second) | 160M |
| Reference Type | Internal |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names | 296-27837-2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits | 14 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type | Differential |
| Features | - |
| Detailed Description | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 48-VQFN (7x7) |
| Data Interface | LVDS - Parallel, Parallel |
| Configuration | S/H-ADC |
| Base Part Number | ADS4146 |
| Architecture | Pipelined |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ADS4146IRGZT, use the request quote form to request ADS4146IRGZT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADS4146IRGZT.The price and lead time for ADS4146IRGZT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADS4146IRGZT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADS4146IRGZT
- ADS4146IRGZT data sheet
- ADS4146IRGZT datasheet
- ADS4146IRGZT pdf datasheet
- Download ADS4146IRGZT datasheet
- ADS4146IRGZT image
- ADS4146IRGZT part

