LM4041C12QDBZR
Buy with confidence from Brilltron.com
LM4041C12QDBZR is warrantied and traceable.| Part Number | LM4041C12QDBZR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.225V |
| Voltage - Input | - |
| Tolerance | ±0.5% |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Series | - |
| Reference Type | Shunt |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Output Type | Fixed |
| Other Names | 296-20918-1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 20µVrms |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Shunt Voltage Reference IC ±0.5% 12mA SOT-23-3 |
| Current - Supply | - |
| Current - Output | 12mA |
| Current - Cathode | 80µA |
| Base Part Number | LM4041C12 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply LM4041C12QDBZR, use the request quote form to request LM4041C12QDBZR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4041C12QDBZR.The price and lead time for LM4041C12QDBZR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4041C12QDBZR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- LM4041C12QDBZR
- LM4041C12QDBZR data sheet
- LM4041C12QDBZR datasheet
- LM4041C12QDBZR pdf datasheet
- Download LM4041C12QDBZR datasheet
- LM4041C12QDBZR image
- LM4041C12QDBZR part

