LM4992SD/NOPB
Buy with confidence from Brilltron.com
LM4992SD/NOPB is warrantied and traceable.| Part Number | LM4992SD/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 1.07W AB 14WSON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 2.2 V ~ 5.5 V |
| Type | Class AB |
| Supplier Device Package | 14-WSON (4x3) |
| Series | Boomer® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 14-WFDFN Exposed Pad |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) |
| Other Names | LM4992SD LM4992SD/NOPBTR LM4992SDNOPB LM4992SDTR LM4992SDTR-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 1.07W x 2 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | Depop, Shutdown, Thermal Protection |
| Detailed Description | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class AB 14-WSON (4x3) |
| Base Part Number | LM4992 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply LM4992SD/NOPB, use the request quote form to request LM4992SD/NOPB pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4992SD/NOPB.The price and lead time for LM4992SD/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4992SD/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- LM4992SD/NOPB
- LM4992SD/NOPB data sheet
- LM4992SD/NOPB datasheet
- LM4992SD/NOPB pdf datasheet
- Download LM4992SD/NOPB datasheet
- LM4992SD/NOPB image
- LM4992SD/NOPB part

