LM4995SD/NOPB
Buy with confidence from Brilltron.com
LM4995SD/NOPB is warrantied and traceable.| Part Number | LM4995SD/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 3W MONO AB 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 2.4 V ~ 5.5 V |
| Type | Class AB |
| Supplier Device Package | 8-WSON (3x3) |
| Series | Boomer®, PowerWise® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Other Names | LM4995SD/NOPBTR LM4995SDNOPB LM4995SDTR LM4995SDTR-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 1.25W x 1 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | Depop, Shutdown, Thermal Protection |
| Detailed Description | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 8-WSON (3x3) |
| Base Part Number | LM4995 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply LM4995SD/NOPB, use the request quote form to request LM4995SD/NOPB pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4995SD/NOPB.The price and lead time for LM4995SD/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4995SD/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- LM4995SD/NOPB
- LM4995SD/NOPB data sheet
- LM4995SD/NOPB datasheet
- LM4995SD/NOPB pdf datasheet
- Download LM4995SD/NOPB datasheet
- LM4995SD/NOPB image
- LM4995SD/NOPB part

