TLV809L30DBVT
Buy with confidence from Brilltron.com
TLV809L30DBVT is warrantied and traceable.| Part Number | TLV809L30DBVT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC VOLT SUPERVISOR 2.64V SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Threshold | 2.64V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Series | - |
| Reset Timeout | 120 ms Minimum |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Other Names | 296-27717-2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 |
| Base Part Number | TLV809L30 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TLV809L30DBVT, use the request quote form to request TLV809L30DBVT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV809L30DBVT.The price and lead time for TLV809L30DBVT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV809L30DBVT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TLV809L30DBVT
- TLV809L30DBVT data sheet
- TLV809L30DBVT datasheet
- TLV809L30DBVT pdf datasheet
- Download TLV809L30DBVT datasheet
- TLV809L30DBVT image
- TLV809L30DBVT part

