TLV809J25DBVR
Buy with confidence from Brilltron.com
TLV809J25DBVR is warrantied and traceable.| Part Number | TLV809J25DBVR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC VOLT SUPERVISOR 2.25V SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Threshold | 2.25V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Series | - |
| Reset Timeout | 120 ms Minimum |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 |
| Base Part Number | TLV809J25 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TLV809J25DBVR, use the request quote form to request TLV809J25DBVR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV809J25DBVR.The price and lead time for TLV809J25DBVR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV809J25DBVR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TLV809J25DBVR
- TLV809J25DBVR data sheet
- TLV809J25DBVR datasheet
- TLV809J25DBVR pdf datasheet
- Download TLV809J25DBVR datasheet
- TLV809J25DBVR image
- TLV809J25DBVR part

