TPD1E01B04DPYR
Buy with confidence from Brilltron.com
TPD1E01B04DPYR is warrantied and traceable.| Part Number | TPD1E01B04DPYR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | TVS DIODE 15VC 2.5A IPP 2X1SON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 15V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.4V |
| Type | Zener |
| Supplier Device Package | 2-X1SON (1x.60) |
| Series | - |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 27W |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Other Names | 296-48721-6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2.5A |
| Capacitance @ Frequency | 0.2pF @ 1MHz |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Applications | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPD1E01B04DPYR, use the request quote form to request TPD1E01B04DPYR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPD1E01B04DPYR.The price and lead time for TPD1E01B04DPYR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPD1E01B04DPYR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPD1E01B04DPYR
- TPD1E01B04DPYR data sheet
- TPD1E01B04DPYR datasheet
- TPD1E01B04DPYR pdf datasheet
- Download TPD1E01B04DPYR datasheet
- TPD1E01B04DPYR image
- TPD1E01B04DPYR part

