TPD1E04U04DPLT
Buy with confidence from Brilltron.com
TPD1E04U04DPLT is warrantied and traceable.| Part Number | TPD1E04U04DPLT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | TVS DIODE 3.6V 8.9V 2X2SON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.6V (Max) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 8.9V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 4.5V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Type | Steering (Rail to Rail) |
| Supplier Device Package | 2-X2SON (0.6x0.3) |
| Series | - |
| Power Line Protection | Yes |
| Power - Peak Pulse | 16W |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Other Names | 296-44803-2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2.5A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency | 0.5pF @ 1MHz |
| Applications | HDMI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPD1E04U04DPLT, use the request quote form to request TPD1E04U04DPLT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPD1E04U04DPLT.The price and lead time for TPD1E04U04DPLT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPD1E04U04DPLT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPD1E04U04DPLT
- TPD1E04U04DPLT data sheet
- TPD1E04U04DPLT datasheet
- TPD1E04U04DPLT pdf datasheet
- Download TPD1E04U04DPLT datasheet
- TPD1E04U04DPLT image
- TPD1E04U04DPLT part

