MAX6338AUB+T
| Part Number | MAX6338AUB+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC MONITOR VOLT QUAD 10-UMAX |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MAX6338Part Numbering System |
| Voltage - Threshold | 2.19V, 2.93V, 4.38V, Adj |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Supplier Device Package | 10-uMAX |
| Series | - |
| Reset Timeout | <1 ms Minimum |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Open Drain or Open Collector 4 Channel 10-uMAX |
| Base Part Number | MAX6338 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MAX6338AUB+T, use the request quote form to request MAX6338AUB+T pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX6338AUB+T.The price and lead time for MAX6338AUB+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX6338AUB+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Maxim Integrated MAX6338AUB+T
- MAX6338AUB+T data sheet
- MAX6338AUB+T datasheet
- MAX6338AUB+T pdf datasheet
- Download MAX6338AUB+T datasheet
- MAX6338AUB+T image
- MAX6338AUB+T part
- Maxim Integrated MAX6338AUB+T
