MAX6338AUB
| Part Number | MAX6338AUB |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC VOLT MONITOR QUAD 10-UMAX |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | MAX6338Part Numbering System |
| Voltage - Threshold | 2.5V, 3.3V, 5V, Adj |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Supplier Device Package | 10-uMAX |
| Series | - |
| Reset Timeout | <1 ms Minimum |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description | Supervisor Open Drain or Open Collector 4 Channel 10-uMAX |
| Base Part Number | MAX6338 |
Operation Guide
We can supply MAX6338AUB, use the request quote form to request MAX6338AUB pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX6338AUB.The price and lead time for MAX6338AUB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX6338AUB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Maxim Integrated MAX6338AUB
- MAX6338AUB data sheet
- MAX6338AUB datasheet
- MAX6338AUB pdf datasheet
- Download MAX6338AUB datasheet
- MAX6338AUB image
- MAX6338AUB part
- Maxim Integrated MAX6338AUB
