MIC2012PBM
| Part Number | MIC2012PBM |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC USB PWR CTRLR DUAL 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Standards | - |
| Series | - |
| Protocol | USB |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Interface | USB |
| Function | Controller |
| Detailed Description | USB Controller USB Interface 8-SOIC |
| Current - Supply | 16µA |
| Base Part Number | MIC2012 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MIC2012PBM, use the request quote form to request MIC2012PBM pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MIC2012PBM.The price and lead time for MIC2012PBM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MIC2012PBM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Micrel / Microchip Technology MIC2012PBM
- MIC2012PBM data sheet
- MIC2012PBM datasheet
- MIC2012PBM pdf datasheet
- Download MIC2012PBM datasheet
- MIC2012PBM image
- MIC2012PBM part
- Micrel / Microchip Technology MIC2012PBM
- Microchip Technology MIC2012PBM
- Roving Networks / Microchip Technology MIC2012PBM

