JANTXV2N4957UB
Buy with confidence from Brilltron.com
JANTXV2N4957UB is warrantied and traceable.| Part Number | JANTXV2N4957UB |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | TRANS PNP 30V 30MA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | 2N4957UB |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30V |
| Transistor Type | PNP |
| Supplier Device Package | UB |
| Series | - |
| Power - Max | 200mW |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 3-SMD, No Lead |
| Other Names | 1086-20997 1086-20997-MIL |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 3.5dB @ 450MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Gain | 25dB |
| Frequency - Transition | - |
| Detailed Description | RF Transistor PNP 30V 30mA 200mW Surface Mount UB |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30 @ 5mA, 10V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 30mA |
Operation Guide
We can supply JANTXV2N4957UB, use the request quote form to request JANTXV2N4957UB pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number JANTXV2N4957UB.The price and lead time for JANTXV2N4957UB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# JANTXV2N4957UB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Microsemi JANTXV2N4957UB
- JANTXV2N4957UB data sheet
- JANTXV2N4957UB datasheet
- JANTXV2N4957UB pdf datasheet
- Download JANTXV2N4957UB datasheet
- JANTXV2N4957UB image
- JANTXV2N4957UB part
- Microsemi JANTXV2N4957UB
- Microsemi Analog Mixed Signal Group JANTXV2N4957UB
- Microsemi Analog Mixed Signal Group [MIL] JANTXV2N4957UB
- Microsemi Consumer Medical Product Group JANTXV2N4957UB
- Microsemi HI-REL [MIL] JANTXV2N4957UB
- Microsemi Power Management Group JANTXV2N4957UB
- Microsemi Power Products Group JANTXV2N4957UB
- Microsemi SoC JANTXV2N4957UB
- Microsemi Commercial Components Group JANTXV2N4957UB
- Microsemi Corporation JANTXV2N4957UB
- Microsemi Solutions Sdn Bhd. JANTXV2N4957UB

