74HCT423DB,118
| Part Number | 74HCT423DB,118 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC DUAL RETRIG MULTIVIB 16SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 74HC,HCT423 |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Series | 74HCT |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Propagation Delay | 22ns |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Other Names | 74HCT423DB-T 74HCT423DB-T-ND 935189400118 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Logic Type | Monostable |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits | 2 |
| Detailed Description | Monostable Multivibrator 22ns 16-SSOP |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Base Part Number | 74HCT423 |
Operation Guide
We can supply 74HCT423DB,118, use the request quote form to request 74HCT423DB,118 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 74HCT423DB,118.The price and lead time for 74HCT423DB,118 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 74HCT423DB,118.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale 74HCT423DB,118
- 74HCT423DB,118 data sheet
- 74HCT423DB,118 datasheet
- 74HCT423DB,118 pdf datasheet
- Download 74HCT423DB,118 datasheet
- 74HCT423DB,118 image
- 74HCT423DB,118 part
- NXP Semiconductors / Freescale 74HCT423DB,118
- NXP Semiconductors 74HCT423DB,118
- Freescale 74HCT423DB,118
- Freescale Semiconductor - NXP 74HCT423DB,118
- NXP USA Inc. 74HCT423DB,118
