S9S12VR64AF0MLC
Buy with confidence from Brilltron.com
S9S12VR64AF0MLC is warrantied and traceable.| Part Number | S9S12VR64AF0MLC |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 16BIT 64KB FLASH 32LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MC9S12VR Family Reference Manual |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.13 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 32-LQFP (7x7) |
| Speed | 25MHz |
| Series | S12 MagniV |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Other Names | 935311241557 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of I/O | 16 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | 512 x 8 |
| Detailed Description | 12V1 S12 MagniV Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 64KB (64K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) |
| Data Converters | A/D 2x10b |
| Core Size | 16-Bit |
| Core Processor | 12V1 |
| Connectivity | IrDA, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply S9S12VR64AF0MLC, use the request quote form to request S9S12VR64AF0MLC pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S9S12VR64AF0MLC.The price and lead time for S9S12VR64AF0MLC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# S9S12VR64AF0MLC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale S9S12VR64AF0MLC
- S9S12VR64AF0MLC data sheet
- S9S12VR64AF0MLC datasheet
- S9S12VR64AF0MLC pdf datasheet
- Download S9S12VR64AF0MLC datasheet
- S9S12VR64AF0MLC image
- S9S12VR64AF0MLC part
- NXP Semiconductors / Freescale S9S12VR64AF0MLC
- NXP Semiconductors S9S12VR64AF0MLC
- Freescale S9S12VR64AF0MLC
- Freescale Semiconductor - NXP S9S12VR64AF0MLC
- NXP USA Inc. S9S12VR64AF0MLC
