S9S12VR64F2VLC
Buy with confidence from Brilltron.com
S9S12VR64F2VLC is warrantied and traceable.| Part Number | S9S12VR64F2VLC |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 16BIT 64KB FLASH 32LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MC9S12VR Family Manual |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.13 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 32-LQFP (7x7) |
| Speed | 25MHz |
| Series | S12 MagniV |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Other Names | 935324546557 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Number of I/O | 16 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | 512 x 8 |
| Detailed Description | 12V1 S12 MagniV Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 64KB (64K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) |
| Data Converters | A/D 2x10b |
| Core Size | 16-Bit |
| Core Processor | 12V1 |
| Connectivity | IrDA, LINbus, SCI, SPI |
| Base Part Number | S9S12VR64 |
Operation Guide
We can supply S9S12VR64F2VLC, use the request quote form to request S9S12VR64F2VLC pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S9S12VR64F2VLC.The price and lead time for S9S12VR64F2VLC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# S9S12VR64F2VLC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale S9S12VR64F2VLC
- S9S12VR64F2VLC data sheet
- S9S12VR64F2VLC datasheet
- S9S12VR64F2VLC pdf datasheet
- Download S9S12VR64F2VLC datasheet
- S9S12VR64F2VLC image
- S9S12VR64F2VLC part
- NXP Semiconductors / Freescale S9S12VR64F2VLC
- NXP Semiconductors S9S12VR64F2VLC
- Freescale S9S12VR64F2VLC
- Freescale Semiconductor - NXP S9S12VR64F2VLC
- NXP USA Inc. S9S12VR64F2VLC
