SPC5603BF2VLL4
| Part Number | SPC5603BF2VLL4 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | NXP 32-BIT MCU POWER ARCH CORE |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | MPC5603B, MPC5604C |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x14) |
| Speed | 48MHz |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| RAM Size | 28K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 384KB (384K x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Other Names | 935312001557 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Number of I/O | 79 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| Detailed Description | e200z0h MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 384KB (384K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) |
| Data Converters | A/D 28x10b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | e200z0h |
| Connectivity | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC5603BF2VLL4, use the request quote form to request SPC5603BF2VLL4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC5603BF2VLL4.The price and lead time for SPC5603BF2VLL4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC5603BF2VLL4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5603BF2VLL4
- SPC5603BF2VLL4 data sheet
- SPC5603BF2VLL4 datasheet
- SPC5603BF2VLL4 pdf datasheet
- Download SPC5603BF2VLL4 datasheet
- SPC5603BF2VLL4 image
- SPC5603BF2VLL4 part
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5603BF2VLL4
- NXP Semiconductors SPC5603BF2VLL4
- Freescale SPC5603BF2VLL4
- Freescale Semiconductor - NXP SPC5603BF2VLL4
- NXP USA Inc. SPC5603BF2VLL4
