SPC5607BAVLQ6
Buy with confidence from Brilltron.com
SPC5607BAVLQ6 is warrantied and traceable.| Part Number | SPC5607BAVLQ6 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | NXP 32-BIT MCU POWER ARCH CORE |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | MPC560xB,C,D |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 144-LQFP (20x20) |
| Speed | 64MHz |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| RAM Size | 96K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 1.5MB (1.5M x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Other Names | 935323604557 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Number of I/O | 121 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| Detailed Description | e200z0h MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 1.5MB (1.5M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) |
| Data Converters | A/D 15x10b, 5x12b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | e200z0h |
| Connectivity | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC5607BAVLQ6, use the request quote form to request SPC5607BAVLQ6 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC5607BAVLQ6.The price and lead time for SPC5607BAVLQ6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC5607BAVLQ6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5607BAVLQ6
- SPC5607BAVLQ6 data sheet
- SPC5607BAVLQ6 datasheet
- SPC5607BAVLQ6 pdf datasheet
- Download SPC5607BAVLQ6 datasheet
- SPC5607BAVLQ6 image
- SPC5607BAVLQ6 part
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5607BAVLQ6
- NXP Semiconductors SPC5607BAVLQ6
- Freescale SPC5607BAVLQ6
- Freescale Semiconductor - NXP SPC5607BAVLQ6
- NXP USA Inc. SPC5607BAVLQ6

