SPC5646BAMLU1
| Part Number | SPC5646BAMLU1 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | NXP 32-BIT MCU POWER ARCH CORE |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 176-LQFP (24x24) |
| Speed | 120MHz |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| RAM Size | 192K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 3MB (3M x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 176-LQFP |
| Other Names | 935346752557 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of I/O | 147 |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| Detailed Description | e200z4d MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 3MB (3M x 8) FLASH 176-LQFP (24x24) |
| Data Converters | A/D 27x10b, 5x12b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | e200z4d |
| Connectivity | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC5646BAMLU1, use the request quote form to request SPC5646BAMLU1 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC5646BAMLU1.The price and lead time for SPC5646BAMLU1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC5646BAMLU1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5646BAMLU1
- SPC5646BAMLU1 data sheet
- SPC5646BAMLU1 datasheet
- SPC5646BAMLU1 pdf datasheet
- Download SPC5646BAMLU1 datasheet
- SPC5646BAMLU1 image
- SPC5646BAMLU1 part
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5646BAMLU1
- NXP Semiconductors SPC5646BAMLU1
- Freescale SPC5646BAMLU1
- Freescale Semiconductor - NXP SPC5646BAMLU1
- NXP USA Inc. SPC5646BAMLU1
