SPC5646BAMLU1R
| Part Number | SPC5646BAMLU1R |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | NXP 32-BIT MCU POWER ARCH CORE |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 176-LQFP (24x24) |
| Speed | 120MHz |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| RAM Size | 192K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 3MB (3M x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 176-LQFP |
| Other Names | 935346752528 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of I/O | 147 |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| Detailed Description | e200z4d MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 3MB (3M x 8) FLASH 176-LQFP (24x24) |
| Data Converters | A/D 27x10b, 5x12b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | e200z4d |
| Connectivity | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC5646BAMLU1R, use the request quote form to request SPC5646BAMLU1R pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC5646BAMLU1R.The price and lead time for SPC5646BAMLU1R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC5646BAMLU1R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5646BAMLU1R
- SPC5646BAMLU1R data sheet
- SPC5646BAMLU1R datasheet
- SPC5646BAMLU1R pdf datasheet
- Download SPC5646BAMLU1R datasheet
- SPC5646BAMLU1R image
- SPC5646BAMLU1R part
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5646BAMLU1R
- NXP Semiconductors SPC5646BAMLU1R
- Freescale SPC5646BAMLU1R
- Freescale Semiconductor - NXP SPC5646BAMLU1R
- NXP USA Inc. SPC5646BAMLU1R
