MJ11032
| Part Number | MJ11032 |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | TRANS NPN DARL 120V 50A TO3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | MJ11028,29,30,32,33 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 120V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 3.5V @ 500mA, 50A |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
| Supplier Device Package | TO-3 |
| Series | - |
| Power - Max | 300W |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | TO-204AE |
| Other Names | MJ11032OS |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Frequency - Transition | - |
| Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN - Darlington 120V 50A 300W Through Hole TO-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1000 @ 25A, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 2mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50A |
Operation Guide
We can supply MJ11032, use the request quote form to request MJ11032 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MJ11032.The price and lead time for MJ11032 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MJ11032.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MJ11032
- MJ11032 data sheet
- MJ11032 datasheet
- MJ11032 pdf datasheet
- Download MJ11032 datasheet
- MJ11032 image
- MJ11032 part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MJ11032
- ON Semiconductor MJ11032
- Aptina / ON Semiconductor MJ11032
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor MJ11032
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor MJ11032
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor MJ11032

