1.5SMC350A-E3/57T
| Part Number | 1.5SMC350A-E3/57T |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | TVS DIODE 300V 482V DO214AB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 1.5SMC Series |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 300V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 482V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 333V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Type | Zener |
| Supplier Device Package | SMC (DO-214AB) |
| Series | 1.5SMC, TransZorb® |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | DO-214AB, SMC |
| Other Names | 1.5SMC350A-E3/57TGICT |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 30 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 3.1A |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Applications | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 1.5SMC350A-E3/57T, use the request quote form to request 1.5SMC350A-E3/57T pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1.5SMC350A-E3/57T.The price and lead time for 1.5SMC350A-E3/57T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1.5SMC350A-E3/57T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Electro-Films (EFI) / Vishay 1.5SMC350A-E3/57T
- 1.5SMC350A-E3/57T data sheet
- 1.5SMC350A-E3/57T datasheet
- 1.5SMC350A-E3/57T pdf datasheet
- Download 1.5SMC350A-E3/57T datasheet
- 1.5SMC350A-E3/57T image
- 1.5SMC350A-E3/57T part
- Electro-Films (EFI) / Vishay 1.5SMC350A-E3/57T
- Electro-Films (EFI) / Vishay 1.5SMC350A-E3/57T
- Vishay Electro-Films 1.5SMC350A-E3/57T
- Phoenix Passive Components / Vishay 1.5SMC350A-E3/57T
