1.5SMC350A-M3/57T
| Part Number | 1.5SMC350A-M3/57T |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay / Semiconductor - Diodes Division |
| Description | TVS DIODE 300VWM 482VC SMCJ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 1.5SMC Series |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 1 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 333V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 300V |
| Voltage - Breakdown | DO-214AB (SMCJ) |
| Type | Zener |
| Series | 1.5SMC, TransZorb® |
| RoHS Status | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency | General Purpose |
| Power Line Protection | 1500W (1.5kW) |
| Power - Peak Pulse | 3.1A |
| Polarization | DO-214AB, SMC |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 39 Weeks |
| Manufacturer Part Number | 1.5SMC350A-M3/57T |
| Description | TVS DIODE 300VWM 482VC SMCJ |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 482V |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Bidirectional Channels | No |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 1.5SMC350A-M3/57T, use the request quote form to request 1.5SMC350A-M3/57T pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1.5SMC350A-M3/57T.The price and lead time for 1.5SMC350A-M3/57T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1.5SMC350A-M3/57T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Vishay / Semiconductor - Diodes Division 1.5SMC350A-M3/57T
- 1.5SMC350A-M3/57T data sheet
- 1.5SMC350A-M3/57T datasheet
- 1.5SMC350A-M3/57T pdf datasheet
- Download 1.5SMC350A-M3/57T datasheet
- 1.5SMC350A-M3/57T image
- 1.5SMC350A-M3/57T part
- Vishay / Semiconductor - Diodes Division 1.5SMC350A-M3/57T
