0312004.HXP
| Part Number | 0312004.HXP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE GLASS 4A 250VAC 3AB 3AG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 312, 318 Series Datasheet |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) |
| Series | 312 |
| Response Time | Fast |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
| Other Names | 0312004HXP 312004 312004.P 312004P F2511 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Holder |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| Melting I²t | 28.5 |
| Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| DC Cold Resistance | 0.0293 Ohms |
| Current Rating | 4A |
| Color | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 200A |
| Approvals | CE, CSA, KC, PSE, UL |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 0312004.HXP, use the request quote form to request 0312004.HXP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0312004.HXP.The price and lead time for 0312004.HXP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0312004.HXP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse 0312004.HXP
- 0312004.HXP data sheet
- 0312004.HXP datasheet
- 0312004.HXP pdf datasheet
- Download 0312004.HXP datasheet
- 0312004.HXP image
- 0312004.HXP part
- Hamlin / Littelfuse 0312004.HXP
- Littelfuse Inc. 0312004.HXP
- Littelfuse 0312004.HXP
- Teccor / Littelfuse 0312004.HXP
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte 0312004.HXP
- Wickmann / Littelfuse 0312004.HXP
