0312004.VXP
| Part Number | 0312004.VXP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE GLASS 4A 250VAC 3AB 3AG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) |
| Series | 312 |
| Response Time | Fast |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
| Other Names | 0312004VXP 312004.VXP 312004VXP |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Holder |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| Melting I²t | 28.5 |
| Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| DC Cold Resistance | 0.0293 Ohms |
| Current Rating | 4A |
| Color | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 200A |
| Approvals | CE, CSA, KC, PSE, UL |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 0312004.VXP, use the request quote form to request 0312004.VXP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0312004.VXP.The price and lead time for 0312004.VXP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0312004.VXP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse 0312004.VXP
- 0312004.VXP data sheet
- 0312004.VXP datasheet
- 0312004.VXP pdf datasheet
- Download 0312004.VXP datasheet
- 0312004.VXP image
- 0312004.VXP part
- Hamlin / Littelfuse 0312004.VXP
- Littelfuse Inc. 0312004.VXP
- Littelfuse 0312004.VXP
- Teccor / Littelfuse 0312004.VXP
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte 0312004.VXP
- Wickmann / Littelfuse 0312004.VXP
