0312005.H
| Part Number | 0312005.H |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE GLASS 5A 250VAC 3AB 3AG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | 312, 318 Series |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) |
| Series | 312 |
| Response Time | Fast |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
| Other Names | 0312005 0312005. 0312005.M 0312005H 312 005 312 005(BULK) 312005(BULK) F123 H312005 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Holder |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| Melting I²t | 50 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| DC Cold Resistance | 0.0223 Ohms |
| Current Rating | 5A |
| Color | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Approvals | CSA, UL |
Operation Guide
We can supply 0312005.H, use the request quote form to request 0312005.H pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0312005.H.The price and lead time for 0312005.H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0312005.H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse 0312005.H
- 0312005.H data sheet
- 0312005.H datasheet
- 0312005.H pdf datasheet
- Download 0312005.H datasheet
- 0312005.H image
- 0312005.H part
- Hamlin / Littelfuse 0312005.H
- Littelfuse Inc. 0312005.H
- Littelfuse 0312005.H
- Teccor / Littelfuse 0312005.H
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte 0312005.H
- Wickmann / Littelfuse 0312005.H
