TLV809I50DBZR
Buy with confidence from Brilltron.com
TLV809I50DBZR is warrantied and traceable.| Part Number | TLV809I50DBZR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC VOLT SUPERVISOR 4.55V SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Threshold | 4.55V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Series | - |
| Reset Timeout | 120 ms Minimum |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 |
| Base Part Number | TLV809I50 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TLV809I50DBZR, use the request quote form to request TLV809I50DBZR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV809I50DBZR.The price and lead time for TLV809I50DBZR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV809I50DBZR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TLV809I50DBZR
- TLV809I50DBZR data sheet
- TLV809I50DBZR datasheet
- TLV809I50DBZR pdf datasheet
- Download TLV809I50DBZR datasheet
- TLV809I50DBZR image
- TLV809I50DBZR part

