MICRF219AAYQS
| Part Number | MICRF219AAYQS |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC RECEIVER QWIKRADIO 16QSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MICRF219A |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Series | - |
| Sensitivity | -112.5dBm |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names | 576-3899-5 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Modulation or Protocol | ASK, OOK |
| Memory Size | - |
| Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency | 300MHz ~ 450MHz |
| Features | RSSI Equipped |
| Detailed Description | - RF Receiver ASK, OOK 300MHz ~ 450MHz -112.5dBm PCB, Surface Mount 16-QSOP |
| Data Rate (Max) | - |
| Data Interface | PCB, Surface Mount |
| Current - Receiving | 4.3mA |
| Applications | General Purpose |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MICRF219AAYQS, use the request quote form to request MICRF219AAYQS pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MICRF219AAYQS.The price and lead time for MICRF219AAYQS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MICRF219AAYQS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Micrel / Microchip Technology MICRF219AAYQS
- MICRF219AAYQS data sheet
- MICRF219AAYQS datasheet
- MICRF219AAYQS pdf datasheet
- Download MICRF219AAYQS datasheet
- MICRF219AAYQS image
- MICRF219AAYQS part
- Micrel / Microchip Technology MICRF219AAYQS
- Microchip Technology MICRF219AAYQS
- Roving Networks / Microchip Technology MICRF219AAYQS


