JAN1N6147AUS
Buy with confidence from Brilltron.com
JAN1N6147AUS is warrantied and traceable.| Part Number | JAN1N6147AUS |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | TVS DIODE 12.2VWM 22.3VC CPKG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | 1N6139AUS - 1N6173AUS |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 15.2V |
| Voltage - Breakover | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 12.2V |
| Voltage - Breakdown | C, SQ-MELF |
| Type | Zener |
| Series | Military, MIL-PRF-19500/516 |
| RoHS Status | Bulk |
| Ripple Current - Low Frequency | General Purpose |
| Power Line Protection | 1500W (1.5kW) |
| Power - Peak Pulse | 67.3A |
| Polarization | SQ-MELF, C |
| Other Names | 1086-19623 1086-19623-MIL |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number | JAN1N6147AUS |
| Description | TVS DIODE 12.2VWM 22.3VC CPKG |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 22.3V |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Bidirectional Channels | No |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply JAN1N6147AUS, use the request quote form to request JAN1N6147AUS pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number JAN1N6147AUS.The price and lead time for JAN1N6147AUS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# JAN1N6147AUS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Microsemi JAN1N6147AUS
- JAN1N6147AUS data sheet
- JAN1N6147AUS datasheet
- JAN1N6147AUS pdf datasheet
- Download JAN1N6147AUS datasheet
- JAN1N6147AUS image
- JAN1N6147AUS part
- Microsemi JAN1N6147AUS
- Microsemi Analog Mixed Signal Group JAN1N6147AUS
- Microsemi Analog Mixed Signal Group [MIL] JAN1N6147AUS
- Microsemi Consumer Medical Product Group JAN1N6147AUS
- Microsemi HI-REL [MIL] JAN1N6147AUS
- Microsemi Power Management Group JAN1N6147AUS
- Microsemi Power Products Group JAN1N6147AUS
- Microsemi SoC JAN1N6147AUS
- Microsemi Commercial Components Group JAN1N6147AUS
- Microsemi Corporation JAN1N6147AUS
- Microsemi Solutions Sdn Bhd. JAN1N6147AUS

