JAN1N6149US
Buy with confidence from Brilltron.com
JAN1N6149US is warrantied and traceable.| Part Number | JAN1N6149US |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | TVS DIODE 15.2VWM 29.09VC CPKG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | 1N6139AUS - 1N6173AUS |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 18.05V |
| Voltage - Breakover | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 15.2V |
| Voltage - Breakdown | C, SQ-MELF |
| Type | Zener |
| Series | Military, MIL-PRF-19500/516 |
| RoHS Status | Bulk |
| Ripple Current - Low Frequency | General Purpose |
| Power Line Protection | 1500W (1.5kW) |
| Power - Peak Pulse | 51.49A |
| Polarization | SQ-MELF, C |
| Other Names | 1086-19639 1086-19639-MIL |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number | JAN1N6149US |
| Description | TVS DIODE 15.2VWM 29.09VC CPKG |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 29.09V |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Bidirectional Channels | No |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply JAN1N6149US, use the request quote form to request JAN1N6149US pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number JAN1N6149US.The price and lead time for JAN1N6149US depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# JAN1N6149US.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Microsemi JAN1N6149US
- JAN1N6149US data sheet
- JAN1N6149US datasheet
- JAN1N6149US pdf datasheet
- Download JAN1N6149US datasheet
- JAN1N6149US image
- JAN1N6149US part
- Microsemi JAN1N6149US
- Microsemi Analog Mixed Signal Group JAN1N6149US
- Microsemi Analog Mixed Signal Group [MIL] JAN1N6149US
- Microsemi Consumer Medical Product Group JAN1N6149US
- Microsemi HI-REL [MIL] JAN1N6149US
- Microsemi Power Management Group JAN1N6149US
- Microsemi Power Products Group JAN1N6149US
- Microsemi SoC JAN1N6149US
- Microsemi Commercial Components Group JAN1N6149US
- Microsemi Corporation JAN1N6149US
- Microsemi Solutions Sdn Bhd. JAN1N6149US

