BZT52C9V1-13
BZT52C9V1-13
Buy with confidence from Brilltron.com
BZT52C9V1-13 is warrantied and traceable.
Part Number BZT52C9V1-13
Manufacturer Diodes Incorporated
Description DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA
Tolerance ±6%
Supplier Device Package SOD-123
Series -
Power - Max 500mW