BZT52C9V1-G3-18
| Part Number | BZT52C9V1-G3-18 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | DIODE ZENER 9.1V 410MW SOD123 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | BZT52-G Series |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 9.1V |
| Tolerance | ±5% |
| Supplier Device Package | SOD-123 |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Power - Max | 410mW |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SOD-123 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 49 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance (Max) (Zzt) | 4.8 Ohms |
| Detailed Description | Zener Diode 9.1V 410mW ±5% Surface Mount SOD-123 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 7V |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply BZT52C9V1-G3-18, use the request quote form to request BZT52C9V1-G3-18 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BZT52C9V1-G3-18.The price and lead time for BZT52C9V1-G3-18 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BZT52C9V1-G3-18.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Electro-Films (EFI) / Vishay BZT52C9V1-G3-18
- BZT52C9V1-G3-18 data sheet
- BZT52C9V1-G3-18 datasheet
- BZT52C9V1-G3-18 pdf datasheet
- Download BZT52C9V1-G3-18 datasheet
- BZT52C9V1-G3-18 image
- BZT52C9V1-G3-18 part
- Electro-Films (EFI) / Vishay BZT52C9V1-G3-18
- Electro-Films (EFI) / Vishay BZT52C9V1-G3-18
- Vishay Electro-Films BZT52C9V1-G3-18
- Phoenix Passive Components / Vishay BZT52C9V1-G3-18


